Termy na Słowacji – Oravice

Oravica Słowacja

Termin: 9.07.2022

Cena: 65 zł

1 dzień: Wyjazd z Niepołomic o godz. 7.00, wyjazd z Wieliczki o godz. 7.25, przejazd na Trzciany (krótki pobyt na zakupy), przejazd do Oravic (czas na kąpiele), dla chętnych przejazd do Zuberca-Brestovej (zwiedzanie jaskini Brestowskiej), wyjazd w drogę powrotną do Wieliczki i Niepołomic, przyjazd do Niepołomic ok. godz. 19.30.

Słowacja szlakiem UNESCO cz. 5

Żylina

(modrodruk, Terchovska muzika, druciarstwo, Istebné)

Termin: 17.07.2022

Cena: 184 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (ul Pawia/ul. Kurniki) o godz. 6.00, przejazd do Zuberca-Brestovej (zwiedzenie Muzeum Wsi Orawskiej (modrodruk - wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO), przejazd do Istebnego (zobaczenie kościoła atykularnego - wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO), przejazd przez Terchową (Terchovska muzikawpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO) do Żyliny (zwiedzenie Muzeum na zamku Budatin (druciarstwowpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO) i spacer po mieście), wyjazd w drogę powrotną do Krakowa; przyjazd do Krakowa ok. godz. 20.00.

Słowacja szlakiem UNESCO cz. 6

Spiska Kapituła

(Spišská Kapituła, Spišský Hrad, Žehra)

Termin: 30.07.2022

Cena: 166 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa  (ul. Pawia/ul. Kurniki) o godz. 7.00,  przejazd pod Spiski Zamek (zwiedzenie ruin zamku – wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO), przejazd do Spiskiej Kapituły (zobaczenie źródeł „Sivej brady” oraz miasteczka biskupiego z katedrą p.w. św. Marcina – wpis na listę światowego dziedzictwa  UNESCO), przejazd przez Spiskie Podgodzie do Żehry (zwiedzenie kościoła p.w. Św. Ducha – wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO), wyjazd w drogę powrotną do Krakowa. Przyjazd do Krakowa ok. godz. 20.00.

Termy na Słowacji – Oravice

Oravica Słowacja

Termin: 6.08.2022

Cena: 65 zł 1 dzień: Wyjazd z Niepołomic o godz. 7.00, wyjazd z Wieliczki o godz. 7.25, przejazd na Trzciany (krótki pobyt na zakupy), przejazd do Oravic (czas na kąpiele), dla chetnych przejazd do Zuberca Brestovej na pokaz wystepów zespołów folklorystycznych w ramach Podrohackiego Festynu Folklorystycznego, wyjazd w drogę powrotną do Wieliczki i Niepołomic, przyjazd do Niepołomic ok. godz. 19.30.