Okolice Gorlic

Gorlice skansen

Termin: 18.04.2021  (wyjazd anulowany COVID 19)

Cena: 113 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (ul. Pawia/ul. Kurniki) o godz. 7.00, przejazd do Ciężkowic (zobaczenie przyrynkowej podcieniowej zabudowy i ratusza, wycieczka po rez. Skamieniałe Miasto), przejazd do Gorlic (zwiedzenie Skansenu Naftowego Magdalena), przjazd do Owczar (zobaczenie d. cerkwi - wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO), przjazd do Sękowej (zwiedzenie kościoła drewnianego - wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO), przejazd do Łużnej (zobaczenie cmentarza wojennego z I wojny światowej nr 123 na wzg. Pustki), wyjazd w drogę powrotną do Krakowa, powrót do Krakowa ok. godz. 19.00.

Okolice Biecza

Biecz

Termin: 24.04.2021  (wyjazd anulowany COVID 19)

Cena: 117 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (ul. Pawia/ul. Kurniki) o godz. 7.30, przejazd na Binarowej (zwiedzenie drewnianego kościoła – wpis na listę UNESCO), przejazd do Biecza (zwiedzenie miasta – fara, Muzeum Regionalne, wieża ratuszowa, punkt widokowy na miasto), przjazd do Trzcinicy (zwiedzenie Karpackiej Troi), wyjazd w drogę powrotną do Krakowa, powrót do Krakowa ok. godz. 19.00.

Bydgoszcz, Toruń i Ziemia Chełmińska

Toruń

Termin: 30.04.-3.05.2021  (wyjazd anulowany COVID 19)

Cena: 730 zł

1 dzień: Wyjazd z Wieliczki o godz. 6.30, przejazd do Ciechocinka, spacer po Ciechocinku (Tężnie, Ważelnia, Dworek Prezydencki, Cerkiew, zabudowa uzdrowiskowa), przejazd do Torunia, przejazd na miejsce widokowe na starówkę toruńską, spotkanie z przewodnikiem miejskim zwiedzanie miasta w formie spaceru (Krzywa Wieża, spichlerze, Dom Kopernika, katedra, ruiny zamku, Rynek Nowego Miasta, Rynek Starego Miasta z ratuszem i Dworem Artusa, Kościół OO Franciszkanów), przejazd do hotelu w ok. Torunia (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg) .

Kazimierz D., Puławy, Sandomierz

Baranów Sandomierski

Termin: 1-3.05.2021 (wyjazd anulowany COVID 19)

Cena: 514 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa o godz. 6:00 (Małopolski Dworzec Autobusowy). Przejazd do Kazimierza Dolnego (zwiedzanie: rynek, renesansowe kamieniczki, zabytkowa studnia, kamienice Przybyłów, zespół zamkowy). Wejście na Górę Trzech Krzyży oraz spacer wąwozem Plebanka. Przejazd do hotelu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).