Wczasy w Barze (Czarnogóra)

Termin: 31.08.-11.09.2020

Cena: 2090 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (parking hotelowy Hotelu Wyspiański przy ul. Kopernika) o godz. 5.00. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Przyjazd do hotelu w Nowym Sadzie (zakwaterowanie, nocleg). Uwaga! brak wieczornego obiadu.

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do hotelu*** Adriana w Barze w Czarnogórze (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Pobyt w Barze (śniadanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Pobyt w Barze (śniadanie, wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Pobyt w Barze (śniadanie, wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień:Pobyt w Barze (śniadanie, wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień: Pobyt w Barze (śniadanie, wieczorny obiad, nocleg).

8 dzień:Pobyt w Barze (śniadanie, wieczorny obiad, nocleg).

9 dzień: Pobyt w Barze (śniadanie, wieczorny obiad, nocleg).

10 dzień: Pobyt w Barze (śniadanie, wieczorny obiad, nocleg).

11 dzień:Po śniadaniu przejazd do hotelu w Nowym Sadzie (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

12 dzień: Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną przez Węgry i Słowację do Polski. Przyjazd do Krakowa ok. 22.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem LUX – klimatyzacja, caffebar, video, WC – wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi;

 • 2 noclegi tranzytowe w hotelu*** Stari Krovovi w Nowym Sadzie (Serbia), Pokoje 2- i 3-osobowe wyposażpone w telewizor i kilmatyzację. Pobyt z wyżywienie w postaci: śniadani (w drodze do Czarnogóry) oraz obiadokolacji i śniadania (w drodze powrotnej do Polski)

 • 9 noclegów w 2- I 3-osobowych pokojach w hotelu*** Adriana w Barze (Czarnogóra). Hotel Adriana * * * położony w dzielnicy Baru – Suśanj (ok. 1km od centrum Baru)) w odległości 30 m od plaży, oferuje klimatyzowne pokoje 2- i 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym z balkonem lub tarasem. Pokoje wyposażone w kliamtyzację, telewizory i lodówkę. W hotelu znajduje się restauracja, bar z tarasem, basen oraz jacuzzi z leżakami oraz bezpłatne wi-fi.

  W cennie oplacone korzystanie z kliamtyzacji, jacuzzi oraz basenu z leżakami. Plaża bezpłatna, ale dla chętnych płatny serwis plażowy (2,5 Eur za dzień).

 • Wyżwienie w postaci 9 śniadań w formie bufetu i 9 wieczornych trzydaniowych obiadów z woda lub sokiem;

 • usługę pilocką;

 • ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (87 zł);

 • taksy klimatycznej (ok. 1 euro na dzień za osobę powyżej lat 12 , ok. 0,5 euro na dzień za dziecko od 3-12 lat.

 • uczestnistwa w wycieczkach fakultatywnych.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

Kaniony Czarnogóry

Wycieczka do kontynentalnej części Czarnogóry – krainy gór, wodospadów, rzek i jezior. Będziemy podróżować malowniczym kanionem rzeki Moraca prowadzącym ku północy kraju w kierunku Parku Narodowego Dormitor – jednego z 4 parków narodowych Czarnogóry. Następnie przejedziemy do kanionu rzeki Tara zwanej „Łzami Europy”. Ta nieprawdopodobnie piękna rzeka wyżłobiła sobie drogę najgłębszym kanionem Europy. Ściany kanionu dochodzą miejscami nawet do 1250m. Na uwagę zasługuje tu czystość wody, która na niemalże całej długości kanionu uznawana jest za pitną. Jej najbardziej malowniczy odcinek położony jest na terenie jednego z najciekawszych Parków Narodowych Czarnogóry – Dormitoru. Majestatyczne góry porośnięte są tu nieprawdopodobnym lasem – „czarnym borem” wystrzelającym w górę z nagich skał. Wspaniałe kontynentalne safari na pewno zapadnie wszystkim uczestnikom głęboko w pamięć.

Cena: 40 euro – zawiera autokar, przewodnika, wstępy.

 

Montenegro Tour

- Herceg Novi – „miasto kwiatów- Herceg Novi ma typowo śródziemnomorski charakter dzięki swojemu położeniu. Roślinności i architekturze. Warto zwiedzić m.in. Twierdzę Kani kula, Twierdzę Spanjola oraz Twierdzę Morską

- Kościół Matki Boskiej na Skale (Gospa od Skrpjela) -kościół na sztucznie usypanej wyspie w Zatoce Kotorskiej przy Peraście.

- Perast – urokliwe miasteczko nad samą zatoką , architektura wenecka. Warto zwiedzić Muzeum Miejskie oraz dawną Szkołę Morską.

- Stare miasto Kotor – zabytkowe stare miasto otoczone murami z licznymi zabytkami. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

- Plava Spilja – jaskinia u wylotu zatoki do Adriatyku. Specyficzny kąt padania światła sprawia, że woda w jaskini jest turkusowoniebieska. Można tam popłynąć stateczkiem z plaży Żanjice i zażyć kąpieli w jaskini.

Cena 35 euro – zawiera autokar, przewodnika, wstępy.

 Stary Bar + Stara Oliwka

Zwiedzanie ruin starego Miasta Bar położonego na zboczach gór Rumia, oraz możliwość zobaczenia najstarszego drzewa oliwnego na Bałkanach i jednego z 3 najstarszych na świecie: Stara Maslina, licząca sobie ponad 2000 lat.