Wiedeń i Dolina Wachau

Termin: 3-6.10.2018

Cena: 1140 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Podróż przez Czechy do Wiednia. Przyjazd do Wiednia - Schönbrunnu (zwiedzanie komnat pałacowych, a następnie spacer ogrodami pałacowymi). Przejazd do hotelu we Wiedniu (zakwaterowanie, wieczorny obiad i nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu podjazd do centrum Wiednia, objazd Ringu oraz spacer po Mieście Wewnetrznym (neogotycki ratusz, parlament, Hofburg, pomnik Marii Teresy. Czas wolny (w trakcie którego proponujemy indywidualne zwiedzenie skarbca w Hofburgu, Muzeum Historii Sztuki lub Muzeum Historii Naturalnej). Przejazd na wzgórze Kahlenberg, (panorama na Wiedeń i okolice oraz wizyta w kościele św. Józefa . Na zakończenie wizyty w Wiedniu wieczorna zabawa na Praterze. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

dzień: Po śniadaniu przejazd do Melku (zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego oraz spacer po mieście). Przepłynięcie przełomowym odcinkiem Dunaju do Krems (spacer po gospodarstwie winiarskim i degustacja wina oraz spacer po Starym Mieście – brama Steiner Tor, barokowe i renesansowe kamieniczki). Przejazd autokarem do zabytkowego miasteczka Dürnstein (spacer urokliwą uliczką pośród kolorowych i bogato zdobionych kamieniczek). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd na wzgórze Kahlenberg, (panorama na Wiedeń i okolice oraz wizyta w kościele św. Józefa. Ok. godz. 14.00 wyjazd w drogę powrotną do Krakowa. Powrót do Krakowa ok. godz. 22.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem lub busem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

  • 3 noclegi w hotelu ***/**** we Wiedniu w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami;

  • 3 śniadań i 3 wieczornych obiadów;

  • Opiekę pilota-przewodnika;
  • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

  • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

  • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnik miejski, słuchawki, rejs Doliną Wachau pomiędzy Melk i Krems, zwiedzanie winiarni i degustacja wina oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 95 euro. Dodatkowo dla chętnych: skarbiec w Hofburgu – ok. 14 euro, Muzeum Historii Sztuki – ok. 15 euro, Muzeum Historii Naturalnej – ok. 10 euro.

  • .Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 310 zł;

  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (ok. 43 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a.