Węgry – wizyta u Przyjaciół

Termin: 13-18.09.2022

Cena promocyjna: 1150 zł

Cena: 1197 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Podróż przez Słowację w Zakole Dunaju. Wizyta w Ostrzygomiu (zwiedzanie Bazyliki na Wzgórzu Zamkowym, spacer po barokowej starówce, czas wolny). Przejazd do Wyszehradu (panorama zakola Dunaju z tarasu widokowego). Przejazd do Szentandre (krótki spacer po malowniczym miasteczku). Przejazd do Budapesztu. Dla chętnych możliwość rejsu statkiem wycieczkowym po Dunaju. Przejazd do hotelu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd na Wzgórze Zamkowe (zwiedzanie miasta w formie spaceru: Zamek Królewski, Baszta Rybacka, kościół Najświętszej Maryi Panny zwanym kościołem Macieja). Przejazd na Górę Gellerta (panorama Budapesztu). Przejazd do Pesztu (zwiedzanie Pesztu (m. in. parlamentu, Węgierskiego Muzeum Narodowego, trzech najsłynniejszych mostów Budapesztu – Wolności, Łańcuchowego i Elżbiety, a także bazyliki, św. Stefana. Dla chętnych regionalna kolacja z degustacją wina i cygańską muzyką. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Székesfehérvár (pierwszej stolicy Węgier – spacer po barokowej starówce, zwiedzanie Zamku Boryego. Przejazd do Siofoku – przepłynicie statkiem po Balatonie do Tihany. Spacer po urokliwym Tihany (waskie uliczki z malowniczymi chatami, zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego). Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Siofoku (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Gödöllő (zwiedzanie barokowego pałacu królewskiego), przejazd do Hollókő (wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO) – osady, która zachowała swój pierwotny charakter i pełni funkcję skansenu. Przejazd do Egeru (spacer po zabytkowej części miasta – bazylika, minaret, kościół Minorytów. Wizyta w dolinie Pięknej Pani. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Egeru (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd przez Park Narodowy Hartobagy znany z typowej węgierskiej puszty, przejazd do Szilvasfarad (spacer urokliwą Doliną Szalajki). Przejazd do Miszkolca (zwiedzanie miasta: zamek w Diosgyor, reformacki kościół Avas, klasztor minorytów). Przejazd do Lillafüred (podziwianie tarasów – kompleksu wiszących ogrodów, wodospadu, jaskini św. Anny, jednej z niewielu grot wapienno-tufowych). Wyjazd do Polski. Nocna podróż przez Węgry, Słowację.

6 dzień: Przyjazd do Krakowa ok. godz. 5.00 rano.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • Transport autokarem lub busem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 4 noclegi w hotelach *** w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami (2 w Budapeszcie lub okolicy, 1 nad Balatonem, 1 w okolicy Egeru);

 • 4 śniadania i 4 wieczorne obiady

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 zł;

 • Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, rejs oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 20000 forintów.

 • Dopłaty do regionalnej kolacji z degustacją wina przy muzyce cygańskiej: 165 zł;

 • Dopłaty do pokoju 1 os.: 290 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (48 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours, 30-010 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.