Uroki Szwajcarii

Termin: 10-16.08.2019  (wyjazd anulowany – koronawirus COVID-19)

Cena: 2330 zł

1 dzień: Odjazd autokaru z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00, W późnych godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Innsbrucka (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po wczesnym śniadaniu przejazd do Vaduz w Księstwie Lichtenstein (spacer po Vaduz). Przejazd do Locarno nad jeziorem Maggiore (zwiedzanie klasztoru Madonna del Sasso, spacer po wąskich uliczkach Starego Miasta). Przejazd do Lugano (zwiedzanie – kościoła Matki Boskiej od Aniołów i katedry San Lorenzo). Przejazd do hotelu w okolicy Lucerny (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd autokarem do Berna (zwiedzanie starówki z zabytkowymi domami z podcieniami i kolorowymi fontannami, Wieża Zegarowa, Parlament, katedra, Dom Einsteina, ratusz). Przejazd do Zurychu (zwiedzanie miasta – starówka z siatką zabytkowych uliczek, katedra, kościół św. Piotra, kościół Fraumuenster z witrażami Chagalla). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień:  Po śniadaniu przejazd do Grindelwald, zwanego zieloną wioską lodową. Wyjazd kolejką zębatą na Jungfraujoch (3454 m n.p.m.), skąd rozpościera się przepiękna panorama Alp. Zwiedzanie Pałacu Lodowego – wykutej w lodowcu galerii rzeźb. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do Gruyeres, znanego ośrodka serowarstwa. Spacer po uliczkach z pięknymi XV i XVI-wiecznymi domami i wyniosłym zamkiem. Przejazd do położonej na stromych stokach Lozanny (zwiedzanie miasta: katedra, Fontanna Sprawiedliwości, ratusz). Przejazd do Genewy (zwiedzanie miasta: Ile Rousseau, wyspa na Rodanie, fontanna Jet d’Eau, katedra św. Piotra, Promenade de Bastions ze słynnym Pomnikiem Reformacji, Pałac ONZ). Przejazd do hotelu w okolicach Genewy (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu przejazd do stolicy Riwiery Szwajcarskiej – Montreux (spacer po miasteczku i zwiedzanie zamku Chillon). Przejazd do Lucerny, miasta położonego nad Jeziorem Czterech Kantonów i urzekającego turystów średniowieczną starówką (zwiedzanie miasta – Lwi Pomnik, most Kapellbrücke, kościół jezuicki, most Spreuerbrücke, renesansowy ratusz). Wyjazd do Polski. Nocna podróż przez Austrię.

7 dzień: Przejazd przez Czechy do Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 12.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi;

  • 5 noclegów w hotelach **/***, w pokojach 2- i 3-osobowych z węzłem sanitarnym (1 . w ok. Innsbrucka; 2., 3. i 4. w ok. Lucerny, 5. w ok. Genewy);

  • Wyżywienie: 5 śniadań i 5 wieczornych obiadów z wodą;

  • Opiekę pilota-przewodnika;

  • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.

  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł:

  • podatek VAT.7

Cena nie obejmuje:

  • biletów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, kolejka oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 220 CHF;

  • Dopłaty do pokoju 1-os. 540 zł;

  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (94 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a.