Tajemnicza Słowenia

Termin: 30.04.-5.05.2022 

Cena: 1694 zł

1 dzień:  Odjazd autokaru z Krakowa o godz 6.00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Mariboru (zwiedzanie miasta w formie spaceru: Plac Zamkowy, XV-wieczny zamek, vinag – największe w Europie piwnice z winami, katedra św. Jana Chrzciciela, bazylika św. Marii Matki Litościwej). Przejazd do hotelu w okolicy Mariboru (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień:  Po śniadaniu przejazd do Ptuj - najstarszego miasta Słowenii (spacer po starym mieście). Przejazd do Lublany (zwiedzanie miasta: plac Preserna, ratusz, katedra św. Mikołaja, Pałac Arcybiskupa; charakterystyczne dla miasta mosty: Most Smoków, Potrójny Most. Wzgórze zamkowe z przepięknym widokiem na miasto). Przejazd do hotelu w okolicy Lublany (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Bled - malowniczej miejscowości położonej nad jeziorem. Rejs do położonego na środku jeziora słynnego kościółka Maryi Wspomożycielki. Zwiedzanie zamku Bled, położonego na szczycie stromej skały, skąd roztacza się niezapomniany widok na okolicę. Przejazd do Wąwozu Vintgar. Przejazd do Planicy - doliny, w której położona jest najsłynniejsza mamucia skocznia Velikanka. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Postojnej. Zwiedzanie Postojnej Jamy o łącznej długości korytarzy ok. 25 km, należącej do najpiękniejszych jaskiń naciekowych w Europie. Podziwianie zapierających dech stalaktytów i stalagmitów. Następnie zwiedzanie niezwykłego zamku Predjama, wbudowanego w skalną jaskinię. Przejazd do Kopru - stolicy Istri (katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, plac i kolumną św. Justyny, Pałac Pretoriański, Pałac Totto). Przejazd do hotelu w ok. Kopru (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do Piranu na spacer po starym mieście będącym perły weneckiej architektury (plac Tartiniego, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra) oraz najwyższy adriatycki klif Strunjan. Czas wolny. Dla chętnych (min. 20 os.) fakultatywny rejs statkiem po Adriatyku i wieczorek regionalny z regustacja wina. Przejazd do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu przejazd do Lipicy (zwiedzanie stadniny koni lipicańskich). Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do Krakowa ok. godz. 23.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • Przejazd autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi;

 • 5 noclegów w hotelach **/***, w pokojach 2- i 3-osobowych z węzłem sanitarnym (1. w ok. Mariboru, 2., 3, i 4. w ok. Lublany, 5. w ok. Kopru);

 • Wyżywienie: 5 śniadań i 5 wieczornych obiadów z wodą;

 • Opiekę pilota-przewodnika;

 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 zł;

 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów i przewodników miejskich oraz innych obligatoryjnych opłat – ok. 100 euro;

 • fakultatywny rejs – 20 euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-os. – 400 zł;

 • .Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16% koszów imprezy (65 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.