Szlakiem włoskich jezior

Termin: 19-24.09.2020

Cena: 1530 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przyjazd do przez Czechy i Austrię, Późnym wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji (zakwaterowanie, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Malcesine nad jeziorem Garda. Przejazd panoramiczną trasą, wzdłuż największego z włoskich jezior. Dla chętnych program fakultatywny (polecany przy ładnej pogodzie) – wyjazd kolejką linową z obracającymi się wagonikami wokół własnej osi, na Monte Baldo (ok. 20 euro), skąd rozpościera się imponujący widok na górskie szczyty i zatopione między nimi jezioro Garda. Dla osób nieuczestniczących w programie fakultatywnym spacer po średniowiecznym miasteczku. Czas wolny. Przejazd do Sirmione (zobaczenie majestatycznego zamku rodu Scaligerich, spacer po urokliwych uliczkach, przy których znajdują się pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli). Przejazd do hotelu w okolicy j. Garda (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Como nad jeziorem Como (zwiedzanie Como: Palazzo Broletto oraz XV wiecznej katedry). Rejs statkiem z Como do Bellagio, podczas którego można podziwiać urozmaiconą linię brzegową jeziora Como uznawanego za jedno z najpiękniejszych jezior w świecie. Spacer po Bellagio, zwanym perłą jeziora Como, które słynie ze wspaniałych willi i parków. Przejazd do hotelu w okolicy Stresy (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu rejs statkiem na Wyspy BorromejskieIsola Bella z barokowym pałacem i przepięknymi tarasowymi ogrodami z licznymi rzeźbami i fontannami; Isola dei Pescatori, która jako jedyna jest zamieszkana, a jej mieszkańcy trudnią się głownie rybołówstwem; Isola Madre z pałacem z XVI wieku i ogrodami angielskimi. Powrót do Stresy. Czas wolny. Dla chętnych program fakultatywny – wyjazd kolejką linową na górę Mottarone (jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych Alp Pennińskich, skąd rozpościera się piękny widok na masyw Monte Rosa i 7 jezior alpejskich). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd autokarem do Domodossola. Przejazd panoramicznym pociągiem do Locarno wzdłuż głębokich przepaści i skalnych uskoków, przez malownicze doliny i wysokie mosty, obok wąwozów, wodospadów, winnic i plantacji kasztanów. Spacer po wąskich uliczkach starego miasta Locarno oraz zwiedzanie klasztoru Madonna del Sasso. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu Przejazd przez terytorium Austrii i Czech. Powrót do Krakowa ok. godz. 22.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • transport autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 5 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2- i 3- osobowych z łazienkami (1. w ok. Wenecji, 2. w ok. jeziora Garda, 3. i 4. w ok. jeziora Maggiore, 5. w ok. Padwy-Wenecji);

 • przejazd kolejką na trasie Domodossola-Locarno w wagonach 2. klasy;

 • 5 śniadań i 5 wieczorne obiady;

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, komunikacja miejska, rejs statkiem po jeziorach Como i Maggiore oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 130 euro. Udział w wycieczkach fakultatywnych (min. 20 osób); wyjazd kolejką na Monte Baldo – dodatkowo ok. 25 euro, wyjazd kolejką na Mottarone dodatkowo ok. 22 euro

 • Dopłaty do pokoju 1-os.: 300 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (59 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a.