Rumuńskim traktem

Termin: 28.04.-3.05.2022 

Cena: 1189 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 19.00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Nocna podróż.

2 dzień: Przejazd do Alba Iulia, dawnej stolicy Siedmiogrodu (zwiedzanie – twierdza Alba Carolina, sobór koronacyjny, katedra św. Michała z Kaplicą Królewską), przejazd do Sibina (zwiedzanie miasta – wieża ratuszowa, mały i wielki rynek, Brama i Pasaż Schodów, Most Łgarzy). Przejazd na nocleg w ok. Sebes (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Sinaia (zwiedzanie zamku Peles), przejazd do Braşova (zwiedzanie zabytkowej starówki, mury miejskie z Basztą Tkaczy, Czarny Kościół). Uroczysta regionalna kolacja przy programie folklorystycznym. Przejazd do hotelu w okolice Predeal (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Bran (zwiedzanie zamku Drakuli), przejazd do Sighişoary (zwiedzanie miasta – Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne). Po południu przejazd powozami z Bazny do ufortyfikowanego kościoła Boian. Przejazd do hotelu w okolicy Biertan (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

5dzień: Po śniadaniu przejazd do Biertanu (zwiedzanie Grodu Kościelnego wraz z Katedrą), przejazd do przejazd do Cluj-Napoca – stolicy Siedmiogrodu (zwiedzanie miasta – pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół obecnie reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską); przejazd do Satu Mare (czas wolny, wizyta w aguaparku, Satu Mare nocą), przejazd przez Węgry i Słowację do Polski (nocna podróż)

6 dzień: Przyjazd do Krakowa ok. godz. 7.00

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • Transport autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 3 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach 2- i 3-osobowe z łazienkami (1. w okolicach Sebes, 2. w okolicach Predeal, 3. w okolicach Biertan);

 • 3 śniadania i 3 wieczorne obiady (w tym jeden regionalny z programem folklorystycznym);

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny z wysokości 10 zł;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 zł;

 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 38 eur; 

 • .Dopłaty do pokoju 1 os.: 260 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (48 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.