Rumuńska wędrówka

Termin: 25.05-1.06.2024

Cena promocyjna (gwarantowana): 2428 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją: 2353,00 zł

Cena: 2537 zł

1 dzieńWyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Postój w Tokaju na Węgrzech na przekąskę (możliwość zakupu wina). Przyjazd w godzinach popołudniowych do Satu Mare (spacer po mieście, zakwaterowanie w hotelu, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Săpânţa  (zwiedzenie „wesołego cmentarza” ) oraz dalsza podróż doliną Izy (na przeł. Prislop w Górach Rodniańskich) pośród obiektów marmaroskiej architektury drewnianej (domostwa, bramy i cerkwie). Po przejechaniu przełęczy wjazd na rumuńską Bukowinę. Przejazd do Moldoviţy (zwiedzanie malowanego klasztoru). Przejazd na nocleg w Kimpulungu Mołdawskim (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do  Voroneţ (zwiedzanie klasztoru), przejazd wąwozem Bicaz nad jezioro Lacu Rosu (krótki postój). Przejazd do hotelu w okolice Braszowa (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu  przejazd do Sinaia (zwiedzanie zamku Peles), przejazd do Bukaresztu - zwiedzanie starej dzielnicy Lipscani, cerkiew św. Jerzego, monastyr Antim, gmach parlamentu, łuk triumfalny, spacer aleją Bulevardul Unirii, czas wolny przy reprezentacyjnym bulwarze Calea Victoriei. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do Bran (zwiedzanie zamku Drakuli), przejazd do Braşova  (zwiedzanie zabytkowej starówki, mury miejskie z Basztą Tkaczy, Czarny Kościół), przejazd do Sibina (zwiedzanie miasta – wieża ratuszowa, mały i wielki rynek, Brama i Pasaż Schodów, Most Łgarzy). Przejazd do hotelu w okolicy Medias (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień:  Po śniadaniu przejazd do Biertanu (zwiedzanie Grodu Kościelnego wraz z Katedrą), przejazd do Sighişoary (zwiedzanie miasta – Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne). Po południu przejazd powozami z Bazny do ufortyfikowanego kościoła Boian. Uroczysta regionalna kolacja przy programie folklorystycznym. Powrót do hotelu (Nocleg).

7 dzień:  Po śniadaniu przejazd do Alba Iulia, dawnej stolicy Siedmiogrodu (zwiedzanie – twierdza Alba Carolina, sobór koronacyjny, katedra św. Michała z Kaplicą Królewską), przejazd do Cluj-Napoca – stolicy Siedmiogrodu (zwiedzanie miasta – pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół obecnie reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską); przejazd do hotelu w ok. Oradei (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

8 dzień:  Po śniadaniu przejazd przez Węgry i Słowację do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • Transport autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 7 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach 2- i 3-osobowe z łazienkami (1. w Satu Mare, 2. w Kimpulungu Mołdawskim, 3. i 4. w okolicach Braszowa, 5. i 6. w okolicach Medias, 7. w Oradei);

 • 7 śniadań i 7 wieczornych obiadów (w tym jeden regionalny z programem folklorystycznym);

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL 20.000 EUR, NNW-10000 zł, bagaż-1000 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny z wysokości 10 zł;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 zł;
 • Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 56 eur; ewentualny posiłek w Tokaju – ok. 3000 HUF, ewentualny posiłek na Polsce w drodze powrotnej – ok. 30-50 zł;

 • .Dopłaty do pokoju 1 os.: 620 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 5,09 % koszów imprezy (129 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.