Od Lazurowego Wybrzeża po Dach Europy

Termin: 10-17.09.2022

Cena promocyjna: 2530 zł

Cena: 2639 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przyjazd do przez Czechy i Austrię, Późnym wieczorem przejazd do hotelu w ok. Werony (zakwaterowanie, nocleg). Uwaga brak możliwości posiłku.

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Nicei (spacer po centrum – Promenade des Anglais oraz po starym mieście). Przejazd do Cannes (historyczna dzielnica Le Suquet, promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd). Przejazd do hotelu w okolicy Frejus (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Saint Tropez, eleganckiego kąpieliska, odwiedzanego przez gwiazdy filmowe (spacer po mieście – Place Des Lices i budynek posterunku policji, który znany jest z popularnej serii filmów z Luise de Funes, malowniczy port); Przejazd do Wielkiego Kanionu Verdon nazywanego „europejskim Kanionem Kolorado”. Przejazd malowniczą trasą, postój w punktach widokowych. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Aix-en-Provence – miasta Paula Cezanne’a. Spacer po mieście (bulwar Cours Mireabeau z zabytkowymi rezydencjami, katedra Zbawiciela-Saint Sauveur, plac Forum des Cardeus); przejazd w rejon Camargue (delta Rodanu) – możliwość podziwiania unikatowego krajobrazu, rzadkich w Europie gatunków ptaków (m. in. różowe flamingi), a także innych zwierząt (w tym słynne „białe konie z Camargue”). W drodze powrotnej do hotelu postój w Martigues (spacer po urokliwym miasteczku). Przyjazd do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do Avignon (zwiedzanie miasta – most Saint Benezet, katedra Notre-Dame-des-Doms, Pałac Papieski, starówka, ogrody Rocher Des Doms), przejazd pod Pont du Gard (zwiedzanie akweduktu rzymskiego z I w. p.n.e.), przejazd do hotelu ok. Annecy (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu przejazd do Chamonix (spacer po najsłynniejszym frencuskim górkim kurorcie), Dla chętnych fakultatywnie wyjazd koleją na jeden ze szczytów Alp Francuskich – Aiguille du Midi (widoki na Mont Blanc) lub Brevent, lub przejazd pociągiem z Montenvers do punktu widokowego na Mer de Glace. Przejazd do hotelu we Włoszech (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień: Po śniadaniu przejazd do centrum Mediolanu (9-godzinny pobyt w mieście). Zwiedzanie zamku Sforzów ze słynną trzecią Pietą Michała Anioła, Galeria Wiktora Emaulela II - ekskluzywny salon miasta, La Scala, katedra, „złoty kwadrat” – luksusowa dzielnica mody z butikami największych światowych keatorów mody. Czas wolny. Możliwość wyjazdu na dach katedy (widoki m.in. na miasto). Możliwość fakultatywnego zwiedzania Galerii Brera. Powrót na parking. Wieczorny wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień: Przejazd przez terytorium Włoch, Austrii i Czech. Powrót do Krakowa w godzinach popołudniowych.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

 Uwagi praktyczne:

Na chwilę obecną we Włoszech przy wejściu do zwiedzanych obiektów wymagane jest przedstawienie Unijnego Certyfikatu Covid, potwierdzającego przyjęcie pełnego cyklu szczepień, przebycia choroby bądź też negatywny wynik testu RT- PCR. Negatywny wynik testu jest ważny do 48 godzin od wykonania, co oznacza, że powienien być wykonywany co 48 godzin i ten obowiązek spoczywa na każdej osobie, która nie jest zaszczepiona lub nie jest ozdrowieńcem. 

Cena obejmuje:

 • Transport autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 6 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2- i 3-osobowe z łazienkami (1. w ok. Werony, 2., 3., w ok. Frejus, 4. w ok. Aix-en-Provence, 5. w ok. Annecy, 6. we włoskich Alpach);

 • 6 śniadań i 5 wieczornych obiadów;

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 zł;
 • Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, wjazdy do miast oraz inne obligatoryjne opłaty ok. 95 euro.

 • Dodatkowo dla chętnych (min. 15 os.) fakultatywna wyczieczka koleją na Aiguille du Midi – 75 Eur lub Brevent (36 Eur), pociąg z Montenvers do Mer de Glace – ok. 35 Eur, Galeria Brera – 12 Eur;

 • Dopłaty do pokoju 1-os.: 650 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (106 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.