Petersburg i Pribaltika

Termin: 7-15.08.2021

Cena promocyjna: 2297 zł

Cena: 2450 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 5.00. Przyjazd do Kowna - spacer po starówce kowieńskiej (zamek, Katedra św. Piotra i Pawła, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, dom Perkuna, Kościół Witolda, Aleja Wolności – główny pasaż handlowy. Przejazd do hotelu w Kownie (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Rygi (zwiedzanie zabytków hanzeatyckiego miasta: Zamek Ryski, Katedra, Dom Kotów, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności). Przejazd do hotelu w Tallinie (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie zabytków Tallina (Górne Miasto – baszta Kiek in de Koek, sobór Aleksandra Newskiego, katedra, zamek Toompea, Dolne Miasto – kompleks średniowiecznych kamieniczek Kolm Oede zwanych Trzy Siostry, kościół św. Olafa, klasztor Dominikański, ratusz, Apteka Magistracka, baszta Gruba Małgorzata). Przejazd do hotelu w Petersburgu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga: Pałac Admiralicji, sobór św. Izaaka, Twierdza Pietropawłowska, Wyspa Zajęcza, domek Piotra I, krążownik Aurora. Zwiedzanie Ermitażu – największej na świecie kolekcji dzieł m. in. Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, Rembrandta, Rubensa i francuskich impresjonistów. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd autokarem do Carskiego Sioła (zwiedzanie pałacu z Bursztynową Komnatą oraz Peterhofu (zwiedzanie ogrodów i fontann Peterhofu). Powrót do hotelu (wieczorny obiad). Wieczorem spacer szlakiem Fiodora Dostojewskiego. Przejażdżka petersburskim metrem. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień: Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Petersburga: Pola Marsowe, cerkiew Zbawiciela na Krwi, Instytut Smolny, sobór Aleksandra Newskiego, cmentarz Tichwiński (miejsce spoczynku m. in. Dostojewskiego, Czajkowskiego, Rimskiego-Korsakowa). Czas wolny. Na pożegnanie z Sankt Petersburgiem rejs po rzekach i kanałach miasta. Powrót do hotelu.(wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień: Po śniadaniu we wczesnych godzinach rannych wjazd do Helsinek (zwiedzanie miasta: Kościół w Skale, Plac Senacki, Karedra Luterańska, Sobór Uspieński). Obiadokolacja w Helsinach. O godz. 21,00 rejs do Tallina, Przejazd do hotelu w ok. Tallina (nocleg).

8 dzień: Po śniadaniu przejazd do Trok. Wieczorny spacer po Trokach (zabudowa karaimska, zamek). Przejazd do Wilna (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

9 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Wilna (spacer po wileńskiej starówce; wizyta w Ostrej Bramie, czas wolny). W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Krakowa około 24.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • Transport autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 8 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach 2- i 3-osobowe z łazienkami (1. w Kownie, 2. w Tallinie, 3., 4., 5. i 6. w Petersburgu, 7. w Tallinie, 8. w Wilnie);

 • 8 śniadań i 8 wieczornych obiadów;

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 zł;
 • Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, rejs stateczkiem po Newie, ewentualne słuchawki, citi tax i inne obligatoryjne opłaty – ok. 190 euro;

 • .Dopłaty do pokoju 1-os.: 780 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (96 zł).

Uwaga: Od 01.10.2019 Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie bezpłatnych jednorazowych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu do Obwodu Leningradzkiego, do którego należy Sankt Petersburg.
Rosyjskie urzędy konsularne w Polsce przyjmują wnioski wizowe wypełnione wyłącznie elektronicznie w języku rosyjskim bądź angielskim i wydrukowane za pomocą specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji: http://electronic-visa.kdmid.ru. Konieczne również będzie posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty złożenia wniosku o wizę elektroniczną z wolnym miejscem na stemple, które zostaną umieszczone na przejściu granicznym. Do wniosku wizowego nalezy dołączyć kolorowe, biometryczne zdjęcie, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy, w formie cyfrowej, o pojemności 20-35 kb, w formacje JPEG, o wymiarach 35 mm x 45 mm, bez ramek,  z marginesem górnym minimum 2 mm, wykonane na jasnym, jednolitym tle, na wprost, z otwartym oczami, twarzą nieprzysłoniętą włosami, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, z naturalnym wyrazem twarzy, zamkniętymi ustami, dobrej jakości, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do ramion, tak aby twarz zajmowała 70-80 % fotografii.

Mogą Państwo również skorzystać z pośrednictwa BP SOL-TOURS w załatwieniu wizy. Opłata za pośrednictwo wynosi 60 zł/osobę. Na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zostanie Państwu doręczony formularz wizowy, który należy wypełnić i dostarczyć do biura  na 25 dni przed rozpoczęcim imprezy  wraz ze zdjęciem zgodnym z powyższymi wymogami.

Błędnie podane dane lub niewłaściwa fotografia skutkować będą odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Brak lub anulacja wizy będzie równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z OWU.

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a