Paryż i zamki nad Loarą

Termin: 30.04.-6.05.2022

Cena: 1789 zł

1 dzień: Odjazd autokaru z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przejazd przez Polskę i Niemcy. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Niemczech (zakwaterowanie, nocleg). Uwaga! Brak możliwości wieczornego obiadu!

2 dzień: Po wczesnym śniadaniu przejazd do Wielkiego Księstwa Luksemburg (zwiedzanie w formie spaceru – Centrum Europejskie, stare centrum, bastiony cytadeli luksemburskiej, katedra NMP, ratusz, pałac Wielkiego Księcia Henryka). Przejazd do Paryża (zakwaterowanie w hotelu, przejazd do centrum miasta (wieczorny obiad w restauracji samoobsługowej). Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu (nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu ranny wyjazd w dolinę Loary. Przejazd do zamku Amboise (spacer po mierście z pokazaniem zamek z kaplicą św. Huberta oraz dworku Clos Luce). Przejazd do zamku Chenonceau (zwiedzanie urokliwego zamku). Przejazd do zamku Chambord (zwiedzanie zamku). Przejazd do restauracji samoobsługowej (wieczorny obiad). Powrót do hotelu (nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Wersalu (spacer po ogrodach). Przejazd do Dzielnicy Łacińskiej w Paryżu (Pałac Luksemburski – Pantheon – College de France – wyspa La Cite – najstarsza część Paryża z katedrą Notre Dame – Conciergerie – Święta Kaplica (z zewnątrz) – Pont Neuf – Centrum Pompidou. Czas wolny. Spacer po wzgórzu Montmartre, zamieszkałym przez artystów na początku XX wieku – bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Plac Pigalle, kabaret Moulin Rouge (z zewnątrz). Przejazd do restauracji samoobsługowej (wieczorny obiad). Powrót do hotelu (nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do centrum miasta – kompleksu Luwru oraz Muzeum D’Orsay. Objazd miasta autokarem – ogrody Tuileries, plac Zgody, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, opera Charlesa Garniera, plac Vendome ze słynnym hotelem Ritz i kamienicą F. Chopina. Przejazd do restauracji samoobsługowej (wieczorny obiad). Powrót do hotelu (nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum miasta (plac Trocadero, plac Warszawski, wyjazd na wieżę Eiffla). Program w tym dniu realizowany jest z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Nocna podróż przez Niemcy.

7 dzień: Przejazd przez Polskę. Powrót do Krakowa ok. godz.14.00. 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • Przejazd autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi;
 • 5 noclegi w hotelach **/***, w pokojach 2-osobowych z węzłem sanitarnym (1. w ok. Koblencji w Niemczech (pokoje 2-osobowe z łazienkami) w hotelu klasy turystycznej; 2., 3, 4. i 5. w hotelu **/*** na przedmieściach Paryża);
 • Wyżywienie: 5 śniadań i 4 wieczorne obiady bez napoju (wieczorne obiady: posiłki odbywają się w restauracjach samoobsługowych. Obiadokolacja składa się z przystawki, dania głównego oraz deseru (każde danie do wyboru z kilku pozycji). Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.). Brak obiadu w ok. Koblencji.;
 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 zł;
 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, rezerwacje grupowe, system słuchawkowy, komunikacja miejska, rejs statkiem oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 175 Eur;
 • Wyjazd na III piętro wieży Eiffla: ok. 25 Eur;
 • Dopłaty do pokoju 1-os. – 630 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (72 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.