Odlotowy Rzym

Termin: 7-10.03.2024

Cena promocyjna: 2037 zł

Cena: 2437 zł 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją: 2037 zł

Godziny lotów:

Kraków Balice (KRK) - Rzym Fiumicino (FCO):13:20-15:25
Rzym Fiumicino (FCO) – Kraków Balice (KRK): 16:00-18:15

UWAGA: Kolejność zwiedzania i godziny wylotów mogą ulec zmianie.

1 dzień: Zbiórka na lotnisku Kraków-Balice – 2. godz. przed wylotem. Odprawa. Przelot do Rzymu. Przejazd autokarem lub busem do Castel Gandolfo – letniej rezydencji papieskiej, spacer po miasteczku, panorama ze wzgórza na jezioro Albano. Przejazd do hotelu (zakwaterowanie). Czas wolny nad morzem lub dla chętnych spacer do centrum Anzio, zwiedzanie m. in. pozostałości po willi Nerona. Powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Rzymu - zwiedzanie Rzymu Starożytnego: Plac Wenecki, Panteon, Forum Trajana, Kapitol, Forum Romanum, Więzienie Mamertyńskie, Łuk Konstantyna oraz Koloseum i Palatyn z zewnątrz. Czas wolny. Przejście obok Teatru Marcellusa i głównej synagogi rzymskiej. Zwiedzanie Rzymu Romantycznego: Piazza Mattei – Fontana delle Tartarughe, Campo dei Fiori, plac Navona, kościół Santa Maria Sopra Minerva, Fontanna di Trevi, Piazza Colonna, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Watykanu (zwiedzanie: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska, bazylika św. Piotra – indywidualna modlitwa przy grobie Ojca św. Jana Pawła II, Groby Papieskie). Czas wolny. Przejazd na zwiedzanie bazyliki św. Jana na Lateranie. Powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena obejmuje:

 • 3 noclegi w hotelu Grand Hotel Dei Cesari ***/**** w Anzio (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami);

Grand Hotel Dei Cesari ***/**** położony nad morzem Tyrreńskim, znajduje się w Anzio, przy promenadzie, w cichym miejscu, kilka minut od centrum miasteczka. Hotel posiada 108 pokoi: 72 pokoje w budynku czterogwiazdkowym, w którym znajduje się pełna infrastruktura obiektu i 36 pokoi w osobnej części trzygwiazdkowej położonej bezpośrednio przy plaży, pokoje z balkonami, z widokiem na morze. Wszystkie pokoje z łazienkami, w pełni umeblowane, posiadają: klimatyzację, minibar, TV, telefon, suszarkę. Do dyspozycji gości są: prywatna plaża na tarasie i basen (za opłatą 8 euro za dzień od osoby), solarium, centrum fitness, restauracja, bar, parking, transfery busem do miasta, wynajem rowerów, gry dla dzieci, bilard i salon TV oraz wiele innych atrakcji (za dodatkową opłatą). Hotel znajduje się około 50 km od centrum Rzymu, dokąd w łatwy sposób dojechać można kolejką (ok. 60 minut), której przystanek znajduje się niedaleko hotelu. Bezpłatne plaże ogólnodostępne znajdują się ok. 200 m od hotelu.
Nasi Klienci będą zakwaterowani w trzygwiazdkowej części hotelu, połączonej przejściem z głównym budynkiem. Istnieje możliwość zakwaterowania za dopłatą w budynku głównym, w części czterogwiazdkowej (na zapytanie). 
Strona hotelu: www.hoteldeicesari.com.

 • 3 śniadania;
 • 3 obiadokolacje;

Wyżywienie: śniadania w formie słodkiego bufetu (dodatkowo serwowana: szynka i ser), obiadokolacje serwowane: przystawka, danie główne i deser. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

 • przelot do/z Rzymu (lot kursowy liniami Wizz Air), opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny do 10 kg (maks. wymiary 40x30x20 cm);
 • opiekę pilota-przewodnika;
 • ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe i Covid), NNW i bagażu;
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy;
 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Przewidywany koszt realizacji programu (płatne na miejscu):transferów lotnisko– hotel–lotnisko, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, biletów komunikacji miejskiej i podmiejskiej, ew. autokaru lub busa na przejazdy do Rzymu, słuchawek i innych obligatoryjnych opłat – ok. 140-150 euro;
 • hotelowe city tax (od osoby) – 2 euro/dziennie w części 3* i 2.50 euro/dziennie w części 4*.
 • dopłata do pokoju 1-os.: 360 zł;
 • dopłata za pokój w części 4*: 170 zł (od osoby);
 • dopłata do bagażu rejestrowanego, maks. wymiary 171x149x119 cm (plus ew. uchwyty/kółka do 5 cm):
  - bagaż do 10 kg: od 430 zł
  - bagaż do 20 kg: od 620 zł
  - usługa WIZZ Priority (dodatkowy bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład): od 480 zł
 • - miejsca obok siebie w samolocie: od 170 zł/osoba (w 2. strony)

Im bliżej terminu wylotu cena bagażu może wzrastać, aktualne ceny widoczne podczas rezerwacji.

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 5,09 % koszów imprezy (104 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.