nr 246 Ryga, Helsinki, Tallin, Wilno 6 dni

 

 

25 OSÓB

+ 2 OPIEKI

30 OSÓB

+ 3 OPIEKI

35 OSÓB

+ 3 OPIEKI

40 OSÓB

+ 4 OPIEKI

Orientacyjna cena

1 372,00 zł

1 271,00 zł

1 231,00 zł

1 172,00 zł

Orientacyjny koszt wstępów

ok. 60 Eur

ok. 60 Eur

ok. 60 Eur

ok. 60 Eur

1 dzień: Wyjazd z Krakowa, przejazd do hotelu w Rydze (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem na zwiedzanie Rygi: stolicy Łotwy – miasta nawiązującego do dumnych tradycji Hanzy. Zwiedzanie starówki z gotyckim kościołem św. Piotra, ratuszem (siedziba władz miejskich), domem Bractwa Czarnogłowych (znane w krajach nadbałtyckich elitarne stowarzyszenia nieżonatych kupców). Stare Miasto wpisane na listę UNESCO, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia” – trzy domy mieszkalne będące symbolami miasta, Mała i Wielka Gildia. Katedra Najświętszej Marii Panny – największy kościół w krajach bałtyckich Przejazd do hotelu w Tallinie (zakwaterowanie, wieczorny obiad i nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu, przeprawa promowa do Helsinek. Całodzienne zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień: Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta m.in.: Wzgórze Tooma, Ratusz miejski, baszt m. in. Kik in de Kok, Gruba Małgorzata, ulica Pikk, Dom Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do hotelu w Wilnie (zakwaterowanie, wieczorny obiad i nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu, przepłyniecie promem do Helsinek – spotkanie z przewodnikiem, spacer po historycznym centrum Helsinek (secesyjny dworzec kolejowy, klasycystyczny Plac Senacki z katedrą luterańską, Sobór Uspieński), ewentualnie: katedra katolicka św. Henryka. Powrót do hotelu w Tallinie (wieczorny obiad i nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu, przejazd do Trok (krótkie zwiedzanie miasta -zamek,ul. Karaimska), wyjazd w drogę do Krakowa. Przyjazd do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

  • transport autobusem turystycznym wraz z kosztami parkingowo-drogowymi;

  • 5 noclegów w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami (1 nocleg w Rydze, 2 noclegi w Tallinie, 2 noclegi w Wilnie);

  • wyżywienie w postaci 5 śniadań i 5 wieczornych obiadów;

  • opiekę pilota-przewodnika;

  • ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w Signal Iduna Polska S.A.

Cena nie obejmuje:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat przewodników lokalnych oraz opłaty promowej ok. 60 Eur.