Odlotowe Bari

Paryż Łuk (D)

Termin: 10-13.05.2024

Cena promocyjna gwarantowana: 2317 zł

Cena: 2717 zł

Godziny lotów:

Kraków Balice (KRK) – Bari (BRI): 20:20-22:10
Bari (BRI) – Kraków Balice (KRK)): 20:00-21.55

UWAGA: Kolejność zwiedzania i godziny wylotów mogą ulec zmianie.

1 dzień: Zbiórka na lotnisku 2.5 godz. przed wylotem. Odprawa. Przelot do Bari. Transfer autokarem lub busem do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Alberobello, miasta wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, które słynie z bajkowych domów „trulli” – unikatowych, okrągłych niskich budowli ze stożkowatymi dachami kamiennymi. Spacer po wąskich, krętych uliczkach pomiędzy trullami pozostawia niezapomniane wspomnienia. Przejazd do Matery – jednego z najstarszych miast świata określanego często największą hańbą Włoch. To tam w dzielnicy Sassi w grotach wykutych w skale jeszcze do niedawna żyli ludzie w bardzo prymitywnych warunkach. Dzisiaj miasto wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO dalej szokuje swoją historią. Spacer starymi ulicami pozwoli poznać styl życia mieszkańców i przenieść się w tamte czasy kiedy to w jednej izbie ludzie mieszkali ze zwierzętami. Powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg).

3 dzień: Śniadanie. Dzień wolny, pobyt nad morzem. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (min. 15 osób) do niezwykle wyjątkowej Ostunii i barokowego Lecce. Ostunia, zwana la Città Bianca, która jest wizytówką niezwykle urokliwych białych włoskich miasteczek. Spacer wąskimi, krętymi uliczkami, otoczonymi białymi murami cudownych budynków, przyozdobionych barwnymi kwiatami, winoroślami i kolorowymi drzwiami, co tworzy niesamowity, unikalny klimat miasta. Przejście na Plac Wolności, łączący w niesamowity sposób przeszłość z teraźniejszością, gdzie można podziwiać słynny obelisk św. Oronza o wysokości 20,75 m, autorstwa Giuseppe Greco z dekoracją barokową, zachwycający ratusz miejski oraz przytulony do niego 700-letni kościół św. Franciszka z piękną fasadą, ale Plac Wolności to także miejsce tętniące życiem, miejsce spotkań mieszkańców i turystów w licznych restauracjach, kawiarniach i barach. Przejście uroczą via Cattedrale, pełną sklepików z pamiątkami, pod barokowym łukiem Arco Scoppa do katedry Duomo di Ostuni z piękną fasadą i niesamowitą rozetą, drugą co do wielkości w Europie. Powrót do autokaru. Przejazd do kolejnej perełki Apulii – Lecce, zwanego ‚Florencją południa”, znanego z bogatej barokowej architektury. Spacer uliczkami otoczonymi przepięknie zdobionymi, barokowymi pałacami, kościołami i kamienicami z żółtego piaskowca. Zwiedzanie: Piazza Sant’Oronzo z kolumną patrona miasta orazczęściowo odsłoniętym amfiteatrem rzymskim z II w n.e.; następnie plac katedralny szczelnie otoczony z 1 strony murem z jednym wejściem na plac a z 3 stron, robiącymi duże wrażenie budynkami: katedrą Cattedrale metropolitana di Santa Maria Assunta (Dumo di Lecce), zbudowaną na planie krzyża łacińskiego, Pałacem Biskupim, Palazzo del Seminario oraz dzwonnicą o wysokości prawie 70 metrów; przejście obok pałaców: Palazzo Palmieri, w którego murach Giovanni Boccaccio napisał „Dekameron”, Palazzo Guarini z piękną XVIII–wieczną fasadą w stylu rokoko, Palazzo Loffredo Adorno, zaprojektowanego przez Gabriele Riccardiego w 1568 roku, jednego z najlepszych przykładów architektury oraz rzeźby w Lecce do bazyliki Santa Croce, która jest jednym z najważniejszych zabytków miasta i charakteryzuje się piękną, barokową architekturą. Powrót do hotelu (obiadokolacja, nocleg).

4 dzień: Śniadanie. Przejazd do pobliskiego Bari miasta św Mikołaja, królowej Bony, makaronów robionych na ulicy, wąskich uliczek i starówki, która „żyje” dzięki swojej społeczności zachowując typowo południowy temperament. Zwiedzanie najstarszej części a w szczególności: średniowieczny zamek księcia Fryderyka II, romańsko-gotycka katedra San Sebino oraz romańska bazylika św. Mikołaja, w której znajduje się nagrobek z 1593 r. królowej Polski Bony. Czas wolny. Transfer busem lub autokarem na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena obejmuje:

  • 3 noclegi w hotelu *** w Apulii (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami);
  • 3 śniadania i 3 obiadokolacje ;
  • przelot do/z Bari (lot kursowy liniami Wizzair), opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny (maks. wymiary 40x30x20 cm),
  • opiekę pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW i bagażu
  • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy;
  • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

  • Przewidywany koszt realizacji programu (płatne na miejscu): transferów lotnisko– hotel–lotnisko, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, słuchawek, city tax i innych obligatoryjnych opłat – ok. 110 euro;
  • dopłata do pokoju 1-os.: 360 zł;

-Dodatkowo dla chętnych: wycieczka fakultatywna do Ostuni i Lecce – ok.60 euro (minimum 15 osób)

-Dopłata do bagażu rejestrowanego, maks. wymiary 171x149x119 cm (cena ustalana przez linie lotnicze, może ulec zmianie):
- bagaż do 10 kg od 140 zł
- bagaż do 20 kg od 190 zł
- bagaż do 32 kg od 250 zł
- dodatkowy bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład: od 174 zł

  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 5,09 % koszów imprezy (118 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours, 30-011 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.