nr 201 Litwa 5 dni

 

25 osób

+ 2 opieki

30 osób

+ 3 opieki

35 osób

+ 3 opieki

40 osób

+ 4 opieki

Orientacyjna cena

868,00 zł

838,00 zł

765,00 zł

718,00 zł

Orientacyjny koszt wstępów

ok. 25 €

ok. 25 €

ok. 25 €

ok. 25 €

1 dzień: Wyjazd z Krakowa o godz. rannych, podróż przez Polskę, wieczorny obiad przed granicą, dalsza podróż do Wilna, przyjazd do hotelu (zakwaterowanie, nocleg).

2 dzień: po śniadaniu przejazd do Trok (zwiedzenie zamku na wyspie oraz poznanie karaimskiej zabudowy), przejazd do Ponar (wizyta w miejscu kaźni wilnian), przejazd do Wilna na Antokol (zwiedzanie miasta – kościół św. św. Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz Antokolski, Góra Trzech Krzyży), powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd na dalsze zwiedzanie Wilna – starówka wileńska – Ostra Brama z kaplicą Ostrobramską, Cerkiew św. Ducha, Klasztor OO Bazylianów, Ratusz, Kościół św. Ducha, Uniwersytet z kościołem uniwersyteckim, zespół świątyń przy zaułku bernardyńskim, Dolny Zamek, Katedra z kaplicą św. Kazimierza), powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd pod Szawle (zwiedzenie Góry Krzyży), przejazd do Kiejdan (zwiedzanie miasteczka – układ miejski z ratuszem, kościołem, zborem, synagogą i kamieniczkami); przejazd do Kowna (spacer po mieście na trasie: zamek – rynek z ratuszem – kościół Witolda – dom Perkuna – Katedra), ew. przejazd do Pożajścia (zobaczenie klasztoru i „Kowieńskiego Morza”), przejazd na nocleg w ok. Sejn (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do Druskiennik (zwiedzenie uzdrowiska), wyjazd w drogę powrotna do Krakowa, przyjazd do miasta w godzinach nocnych.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi;

  • 4 noclegi w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami typu studio;

  • wyżywianie w postaci 4 wieczornych obiadów i 4 śniadań;

  • usługę przewodnika po Wilnie;

  • opiekę pilocką;ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w Signal Iduna Polska S.A.

Cena nie obejmuje:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 25 €/os.