Krajobrazy Chorwacji

Termin: 11-18.07.2020 

Cena: 1820 zł

 1 dzień: Odjazd autokaru z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przejazd do hotelu w okolicy Lubljany (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Postojnej (zwiedzanie Postojnej Jamy - jednej z najpiękniejszych jaskiń naciekowych Europy). Przejazd do Rovinj (zwiedzanie miasta w formie spaceru – bazylika św. Eufemii, bramy miejskie). Przejazd do Puli (spacer po mieście ze zwiedzaniem amfiteatru rzymskiego). Przejazd do hotelu w okolicy Rijeki (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd magistralą adriatycką do Zadaru (krótkie zwiedzanie miasta – kościół św. Donata, katedra św. Anastazji). Przejazd do Splitu (zwiedzanie miasta – pałac Dioklecjana, katedra św. Dujmy, Brama Żelazna, Stare Miasto z gotyckim ratuszem i miejskim pałacem). Przejazd do hotelu na wybrzeżu adriatyckim (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu wycieczka do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie (pobyt w sanktuarium). Przejazd Doliną Neretwy do Mostaru (spacer po średniowiecznym mieście z XVI-wiecznymi meczetami i rezydencjami). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).
5 dzień: Po śniadaniu przejazd do Dubrownika (zwiedzanie miasta – imponująca starówka, umocnienia miejskie z bramami i basztą, Wielka Studnia św. Onufrego, klasztor Franciszkanów, klasztor Dominikanów, kościół św. Błażeja i pomnik Rolanda). Przejazd do hotelu na wybrzeżu adriatyckim (wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu dzień wolny na plażowanie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (min. 20 osób) do Parku Narodowego Krka, którego główną atrakcją jest 17 wodospadów opadających 52 m w dół do idyllicznego jeziora po tarasowatych stopniach szerokich na 200 m. Po drodze zwiedzanie Szybenika (katedra św. Jakuba, loggia z XVI w) i Trogiru (średniowieczne centrum (wpis na na listę UNESCO) z katedrą św. Wawrzyńca, ratusz, mury obronne). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień: Po śniadaniu przejazd nad Jeziora Plitwickie - Park Narodowy (wpis na na listę UNESCO) z 16 jeziorami połączonymi dzikimi wodospadami. Wyjazd do Polski. Nocna podróż z do Polski.

8 dzień: Przejazd przez Węgry i Słowację. Przejazd do Krakowa w godzinach porannych.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi;

 • 6 noclegów w hotelach **/***, w pokojach 2- i 3-osobowych z węzłem sanitarnym;

 • Wyżywienie: 6 śniadań i 6 wieczornych obiadów z wodą;

 • Opiekę pilota-przewodnika;

 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, taksa klimatyczna płatna w recepcji w hotelu oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 80 eur;

 • Dodatkowo dla chętnych: wycieczka fakultatywna „Krka-Szybenik-Trogir” ok. 35 eur (min. 20 osób);

 • Dopłaty do pokoju 1-os. zależnej od terminu wyjazdu (od 375 do 500 zł);

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (72 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a.