Korsyka i Sardynia

Termin: 6-15.06.2020

Cena promocyjna: 2730 zł

Cena: 2850 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przyjazd do przez Czechy i Austrię, Późnym wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji (zakwaterowanie, nocleg). Uwaga! Brak możliwości wieczornego obiadu!

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Florencji (zwiedzanie miasta – Piazza del Duomo, katedra NMP Kwietnej, baptysterium, kampanila, Piazza della Signoria, kościół św. Krzyża, Palazzo Vecchio, most Ponte Vecchio), przejazd do hotelu w okolicy Florencji. (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg). 

3 dzień: Śniadanie w formie suchego prowiantu, przejazd do Livorno. Zaokrętowanie na prom, wypłynięcie ok. godz. 08.00, przepłynięcie ok. godz. 12.00 do Bastii ( zwiedzanie miasta: Terra Vecchia – stare miasto, oratorium św. Rocha i plac St. Nicolas z pomnikiem Napoleona), przejazd do Calvi, miasta garnizonowego z siedzibą Legii Cudzoziemskiej, cytadelą i Tour du Sel – wieżą obserwacyjną. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu w okolicy Calvi (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Ajaccio (zwiedzanie stolicy Korsyki – dom rodziny Bonaparte, Chapelle Imperiale – mauzoleum rodziny Bonaparte, katedra Notre Dame de la Misericorde), przejazd drogą Route des Sanguinaires w okolice przylądka Parata (widok na wyspy Sanguinaires). Przejazd do hotelu w okolicach Ajaccio (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do Bonifacio - wycieczka statkiem do Grotte du Sdragonato. Po powrocie do Bonifacio spacer po starym mieście. Przeprawa promem na Sardynię do portu w Santa Teresa Gallura, przejazd do hotelu w okolicy Castelsardo (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień:  Po śniadaniu przejazd do Sassari (zwiedzanie miasta – katedra, kościół Matki Boskiej Betlejemskiej, spacer po urokliwej starówce i ogrodach publicznych). Przejazd do Alghero (zwiedzanie: fortyfikacje miejskie, katedra Najświętszej Marii Panny, Brama Żydowska). Przeprawa łodzią turystyczną na przylądek Caccia na zwiedzanie malowniczej Groty Neptuna. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień:  Po śniadaniu przejazd do Palau przez Księżycową Dolinę, przeprawa promowa na wyspę La Maddalena (spacer po centrum miasteczka), przejazd na wyspę Caprera (zwiedzanie posiadłości Garibaldiego), powrót do Palau. Przejazd do Porto Cervo (spacer po najbardziej znanym, ekskluzywnym kurorcie na Sardynii). Przejazd wzdłuż Costa Smeralda, czyli Szmaragdowego Wybrzeża. Przejazd do hotelu w okolicy Olbii (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

8 dzień:  Po śniadaniu przejazd na plażę w okolicy Olbii. Czas wolny. Powrót do Olbii (spacer po mieście ze zwiedzaniem bazyliki San Simplicio). Czas wolny. Wieczorem zaokrętowanie na prom Olbia/G. Aranci-Livorno. Wypłynięcie w godzinach wieczornych (wieczorny obiad). 

9 dzień: Rano przypłynięcie do Livorno. Przejazd do Werony (zwiedzanie miasta: amfiteatr rzymski, dom Julii Capuletti ze słynnym szekspirowskim balkonem, Piazza Erbe, Piazza Signoria, grobowce Scaligerich; czas wolny). Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

10 dzień:
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd przez terytorium Austrii i Czech. Powrót do Krakowa godzinach wieczornych.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • transport autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 8 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami (1. w ok. Wenecji, 2. w ok. Florencji, 3. w ok. Calvi, 4. w ok. Ajaccio, 5. i 6. ok. Castelsardo; 7. w ok. Olbii; 8. w ok. Wenecji);

 • 8 śniadań i 7 wieczorne obiady (brak obiadu w ok. Wenecji);

 • miejsce siedzące w trakcie przeprawy promowej Livorno-Bastia;

 • miejsce siedzące w trakcie przeprawy promowej Bonifacio-Santa Teresa Gallura;
 • miejsce siedzące w trakcie przeprawy promowej Olbia/G. Aranci-Livorno (możliwość dokupienia kabiny wewnętrznej 2-osobowej w cenie ok. 400 zł/kabinę, lub 3- i 4-osobowej w cenie ok. 570 zł/kabinę);

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu, przewodnicy miejscy, prom na wyspę La Maddalena oraz przylądek Caccia, statek do Grotte du Sdragonato oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 150 Eur.

 • Dopłaty do pokoju 1-os.: 580 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (109 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a