Cztery kraje – Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Niemcy

Termin: 30.06.-6.07.2020

Cena: 1620 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przejazd przez Czechy do Czeskich Budziejowic (spacer po mieście – rynek z fontanną Samsona, ratuszem; katedra św. Mikołaja oraz zwiedzanie browaru Budweiser Budvar połączone z degustacją piwa). Przejazd do hotelu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Innsbrucka (spacer po starym mieście – zamek Hofburg, katedra św. Jakuba, Złoty Dach, kościół dworski). Przejazd do hotelu na terenie Austrii w pobliżu granicy z Liechtensteinem, Szwajcarią i Niemcami (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Lucerny, miasta położonego nad Jeziorem Czterech Kantonów (spacer po średniowiecznej starówce – Lwi Pomnik, most Kapellbrücke, barokowy kościół jezuicki, most Spreuerbrücke, renesansowy ratusz). Rejs statkiem po jeziorze. Przejazd autokarem do Einsiedeln (zwiedzanie sanktuarium). Przejazd do Rapperswil (spacer po mieście – zamek z XII-XIV w., kościół, ratusz). Przejazd do Vaduz w Liechtensteinu (spacer po mieście). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd autokarem do podnóża Säntis (2502 m n.p.m.) – wyjazd kolejką na szczyt z widokiem na Jezioro Bodeńskie i Zuryskie oraz Alpy. Przejazd do St. Gallen (zwiedzanie starówki – kolegiata, pobenedyktyńska biblioteka klasztorna, ratusz miejski). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd nad największe w Europie wodospady na Renie (krótki postój). Przejazd do Stein am Rhein (spacer uliczkami z XVI-wiecznymi bramami miejskimi i basztami strażniczymi oraz podziwianie malowideł na fasadach budynków przy Rathausplatz). Przejazd do Konstancji (spacer po mieście i wycieczka na wyspę Mainau z kwiatowymi ogrodami. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu przejazd do Lindau (spacer po miasteczku). Przejazd do Füssen (zwiedzanie zamków Ludwika Bawarskiego – Neuschwanstein i Hohenschwangau). Nocna podróż przez Niemcy i Austrię.

7 dzień: Przejazd przez Czechy do Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 9.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem lub busem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

  • 5 noclegów: 1 w Czechach w hotelu *** (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami), 4 w Austrii w hotelu lub gasthofie *** (pokoje 2- lub 3- osobowe z łazienkami). Hotel w Austrii bezpłatnym dostępem do Wi-Fi i basenu (korzystanie z sauny płatne).;

  • 5 śniadań i 5 wieczornych obiadów;

  • Opiekę pilota-przewodnika;
  • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

  • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

  • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, rejs, kolejka oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 80 franków i 90 euro.

  • .Dopłaty do pokoju 1 os.: 380 zł;

  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (65 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a.