Bursztynowy Szlak

Termin: 28.04.- 5.05.2018

Cena: 1955 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przyjazd do Kowna (zwiedzanie maistra w form\mie spaceru po starówce kowieńskiej – zamek, kościół św. Piotra i Pawła, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, dom Perkuna, Aleja Wolności – główny pasaż handlowy). Przejazd do hotelu w Kownie (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu wizyta w Stumbrasie – zakładzie produkującym najsłynniejsze trunki litewskie – zwiedzanie + degustacja. Przejazd przez Szawle na Górę Krzyży (krótki pobyt). Przejazd do Rundale (zobaczenie pałacu pałac Ernsta Johanna von Birona – jednego z najpiękniejszych obiektów na Łotwie). Przejazd do hotelu w Rydze (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie zabytków hanzeatyckiego miasta -Dom Bractwa Czarnogłowych, Dom Kotów, kościół św. Piotra, Brama Szwedzka, Pomnik Wolności oraz przykładów ryskiej secesji. Przejazd do hotelu w Tallinie (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie estońskiej stolicy – Parku Kardjorg (letniej rezydencji Piotra I) oraz Górne Miasto – baszta Kiek in de Koek, sobór Aleksandra Newskiego, katedra, zamek Toompea, Dolne Miasto – kompleks średniowiecznych kamieniczek Kolm Oede zwanych Trzy Siostry, kościół św. Olafa, klasztor Dominikański, ratusz, Apteka Magistracka, baszta Gruba Małgorzata. Czas wolny. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po wczesnym śniadaniu (lub suchym pwowiancie) przejazd na zaokrętowanie na prom. Przepłynięcie do Helsinek ok. 2,5 godz. Zwiedzanie największej w północnej Europie twierdzy – Suomenlinna wpisanej listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Czas wolny, Zwiedzanie Helsinek – Sobór Uspienskij, kościół w Skale, pomnik Sibeliusa, park Kaivopuisto, cmentarz Hietaniemi pełniący funkcję panteonu narodowego. Wieczorny obiad w restauracji na mieście. Rejs powrotny do Tallina. Powrót do hotelu na nocleg ok. godz. 0.30.

6 dzień: Po późniejszym śniadaniu wyjazd z Tallina do Birżów (zwiedzanie ufortyfikowanego zamku Radziwiłłów, rezydencji Krzysztofa Mikołaja Radziwiłła „Pioruna”). Przejazd do hotelu w Wilnie (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień: Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Wilna (starówka – katedra p. w. św. Stanisława Bp., dzielnica uniwersytecka, dzielnica żydowska, kościół Ducha Św. oraz cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu i panorama na miasto z Góry Trzech Krzyży. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

8 dzień: Po śniadaniu przejazd do Troków- krótki spacer ulicą Karaimską do zamku na wyspie. Fakultatywnie obiad u Karaimów ( min. 20 os). Wyjazd do Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 24.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Cena obejmuje:

 • Transport autokarem lub busem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 7 noclegów w hotelach **/ *** w pokojach 2- lub 3-osobowych z łazienkami (1. w Kownie; 2. w Rydze, 3., 4. i 5. w Tallinie, 6. i 7 w Wilnie);

 • 7 śniadań i 7 wieczornych obiadów;

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: degustacja trunków litewskich, prom Tallin-Helsinki-Tallin, słuchawki oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 120 euro.

 • Fakultatywnego obiadu w Trokach (10 Eur);

 • Dopłaty do pokoju 1 os.: 450 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (ok. 72 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a.