Bałkańska mozaika

Termin: 3-11.10.2020

Cena promocyjna: 1539 zł

Cena: 1710 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Belgradu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Belgradu (zwiedzanie miasta – twierdza i park na Kalemegdanie, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, cerkiew św. Sawy, spacer po ul. Kniazia Michała). Przejazd do hotelu w Skopje (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Skopje (plac Makedonija, Kamienny Most, twierdza Kale, cerkiew św. Spasa, meczet Mustafy Paszy, Stara Carsija). Przejazd do hotelu w Ochrydzie (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydu (spacer po Starym Mieście). Powrót do hotelu (czas wolny lub w miarę dogodnych warunków pogodowych rejs stateczkiem po Jeziorze Ochrydzkim i uczestnictwo w „wieczorze macedońskim”). Po powrocie do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu czas wolny, Plażowanie nad Jeziorem Ochrydzkim. Przejazd do kompleksu klasztornego Św. Nauma (zwiedzanie kompleksu klasztornego). Po drodze zwiedzanie „Wioski na Wodzie” – rekonstrukcji dawnej osady w Zatoce Kości. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu przejazd do Tirany (zwiedzanie miasta: plac Skanderbega, Pałac Prezydencki i Kongresowy, XVIII-wieczny meczet Ethnem Bey, wieża zegarowa), przejazd do Kruji (zwiedzanie miasta – bazar turecki, ruiny twierdzy, Bektashi Teque). Przejazd do hotelu w ok. Szkodry (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień: Po śniadaniu przejazd do Budvy (zwiedzanie średniowiecznej starówki). Przejazd nad Bokę Kotorską (niezwykłą zatokę Adriatyku będącą największym i najgłębszym fiordem południowej Europy) i do Kotoru (zwiedzanie miasta – spacer ulicami Starego Miasta). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

8 dzień: Po śniadaniu przejazd do Moraczy (zwiedzanie niezwykłego kompleksu klasztornego, położonego nad malowniczym kanionem Moraczy). Przejazd malowniczymi trasami przez Czarnogórę do w hotelu w ok. Belgradu w Serbii (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

9 dzień: Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Powrót do Krakowa ok. godziny 22.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!
Uwagi praktyczne:

UWAGA!:Zgodnie z informacjami podawanymi przez MSZ można przekraczać granice serbską, macedońską, albańską i czarnogórską na podstawie ważnego dowodu osobistego. Natomiast nie wszystkie lokalne instytucje (np. szpitale, banki) udzielają świadczeń na podstawie dowodu. Dlatego zaleca zabierać ze sobą ważne paszporty.

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem lub busem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

  • 8 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami (1. w okolicy Belgradu, 2. w Skopje, 3., 4. i 5.w Ochrydzie, 6. w ok. Szkodry, 7. ok. Podgoricy, 8. w okolicy Belgradu);

  • 8 śniadań i 8 wieczornych obiadów;

  • Opiekę pilota-przewodnika;
  • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokosci 10 zł;

  • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

  • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, rejs po Jeziorze Ochrydzkim, „wieczór macedoński” w Ochrydzie oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 110 euro.

  • .Dopłaty do pokoju 1 os.: 490 zł;

  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (65 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a.