Bałkańska Mozaika

Termin: 11-19.06.2022

Cena: 1915 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Belgradu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Belgradu (zwiedzanie miasta – twierdza i park na Kalemegdanie, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, cerkiew św. Sawy, spacer po ul. Kniazia Michała). Przejazd do hotelu w Skopje (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Skopje (plac Makedonija, Kamienny Most, twierdza Kale, cerkiew św. Spasa, meczet Mustafy Paszy, Stara Carsija). Przejazd do Kanionu Matka (rejs łódkami i zwiedzanie jaskini). Przejazd do hotelu w Ochrydzie (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydu (spacer po Starym Mieście). Powrót do hotelu (czas wolny lub w miarę dogodnych warunków pogodowych rejs stateczkiem po Jeziorze Ochrydzkim i uczestnictwo w „wieczorze macedońskim”). Po powrocie do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu czas wolny, Plażowanie nad Jeziorem Ochrydzkim. Przejazd do kompleksu klasztornego Św. Nauma (zwiedzanie kompleksu klasztornego). Po drodze zwiedzanie „Wioski na Wodzie” – rekonstrukcji dawnej osady w Zatoce Kości. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu przejazd do Tirany (zwiedzanie stolicy Albanii – plac Skanderbega, Pałac Prezydencki i Kongresowy, XVIII-wieczny meczet Ethnem Bey, wieża zegarowa). Przejazd do Kruji (zwiedzanie miasta – bazar turecki, ruiny twierdzy, Bektashi Teque). Przejazd do Szkodry (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień:
Po śniadaniu przejazd do
Budvy (zwiedzanie średniowiecznej starówki). Przejazd nad Bokę Kotorską (niezwykłą zatokę Adriatyku będącą największym i najgłębszym fiordem południowej Europy). Przejazd do Perast (spacer po malowniczym miasteczku) Rejs na urokliwe wysepki Sveti Dorde oraz Gospa od Skrpjela. Przejazd do Kotoru (zwiedzanie miasta – spacer ulicami Starego Miasta). Powrót do hotelu w okolicy Podhoricy (wieczorny obiad, nocleg).

8 dzień:
Po śniadaniu przejazd do
Moraczy (zwiedzanie niezwykłego kompleksu klasztornego, położonego nad malowniczym kanionem Moraczy). Przejazd malowniczymi trasami przez Czarnogórę i Serbię do hotelu w ok. Belgradu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zwiedzenie twierdzy Petrovaradin. Przejazd przez Węgry i Słowację. Powrót do Krakowa ok. godziny 23.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Uwagi praktyczne:

UWAGA!:Zgodnie z informacjami podawanymi przez MSZ można przekraczać granice serbską, macedońską, albańską i czarnogórską na podstawie ważnego dowodu osobistego. Natomiast nie wszystkie lokalne instytucje (np. szpitale, banki) udzielają świadczeń na podstawie dowodu. Dlatego zaleca zabierać ze sobą ważne paszporty.

Cena obejmuje:

 • Transport autokarem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 8 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami (1. w okolicy Belgradu, 2. w Skopje, 3, 4. i 5 w Ochrydzie, 6. w ok. Szkodry, 7. w ok. Podhoricy, 8. w okolicy Belgradu);

 • 8 śniadań i 8 wieczornych obiadów;

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 zł;

 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, rejs po Jeziorze Ochrydzkim, „wieczór macedoński” w Ochrydzie oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 110 euro.

 • .Dopłaty do pokoju 1 os.: 540 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,16 % koszów imprezy (76 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Wrocławska 53M/U2.