Anglia, Walia, Szkocja

Termin: 8-17.08.2020  (wyjazd anulowany – koronawirus COVID-19)

Cena: 3770 zł

1 dzień: Wyjazd z Krakowa (Małopolski Dworzec Autobusowy) o godz. 6.00. Całodzienna podróż przez Polskę oraz Niemcy. Przyjazd do hotelu na terenie Niemiec (zakwaterowanie, nocleg).

2 dzień: Po śniadaniu dalsza podróż do Francji przez Niemcy, Holandię i Belgię. Przyjazd. Przeprawa promem lub przejazd tunelem do Wielkiej Brytanii. Przyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu na zwiedzanie miasta (twierdza Tower of London, słynny most Tower Bridge, spacer po City of London). Przejazd do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

3 dzień: Po śniadaniu przejazd do Londynu na kontynuację zwiedzania – Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, National Gallery, królewska rezydencja – Buckingham Palace. Spacer Whitehall do Trafalgar Square z Kolumną Nelsona. Po drodze Downing Street nr 10, siedziba premiera Wielkiej Brytanii, St. Paul’s Cathedral – anglikańska katedra w Londynie. Wizyta w West End – dzielnicy rozrywki. Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do Yorku w północno-wschodniej części Anglii. Po drodze postój w Cambridge (zwiedzanie słynnych uczelni – Trinity College, Queens’ College, King’s College i King’s College Chapel). Przyjazd do York (zwiedzanie ruin opactwa St. Mary’s Abbey oraz York Minster – wspaniałej katedry), Przyjazd do hotelu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do Edynburga (zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Holyrood, Zamku Edynburskiego wzniesionego na Castle Rock oraz Royal Mile (ciągu czterech starych ulic od Castle Hill do Canogate). Przejazd do destylarni whisky. Przejazd do hotelu w okolicy Glasgow (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

6 dzień: Po śniadaniu przejazd do destylarni whisky, przejazd do Inverness (zwiedzanie  – ratusza oraz zamku Mercat Cross); przejazd nad jezioro Loch Ness, przejazd nadbrzeżem jeziora m. in. obok ruin średniowiecznego zamku Urguhart Castle do Doliny Łez – Glencoe (krainy będącej jedną z wizytówek Szkocji). Po drodze wizyta w Fort William, u podnóża masywu Ben Nevis (najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii). Powrót do hotelu (wieczorny obiad, nocleg).

7 dzień: Po śniadaniu przejazd do Liverpoolu (wizyta w Katedrze Chrystusa Króla i w miarę wolnego czasu w Muzeum Morskim oraz czas wolny na wieczorny spacer po Liverpoolu. Przejazd do Chester (spacer pośród rzymskich murów Chester). Przejazd na nocleg w okolicy Birmingham (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

8 dzień: Po śniadaniu we wczesnych godzinach porannych przejazd do Cardiff (zwiedzanie zamku Castle of Cardiff). Przyjazd do Bath (zwiedzanie opactwa Bath Abbey ze słynnymi witrażami, spacer po mieście – budowle z czasów rzymskich i georgiańskich, łaźnie rzymskie). Przejazd do hotelu (zakwaterowanie, wieczorny obiad, nocleg).

9 dzień: Po śniadaniu przejazd do Stonehenge, słynącego z kamiennego kręgu. Następnie przejazd tunelem lub promem do Francji. Podróż przez Francję, Belgię, Holandię do hotelu w Niemczech (zakwaterowanie, nocleg).

10 dzień: Po śniadaniu podróż przez Niemcy oraz Polskę. Przyjazd do Krakowa ok. godz. 22.00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności przy realizacji programu!

Uwagi praktyczne: jednego dnia grupa porusza się po Londynie komunikacją miejską.

Cena obejmuje:

 • Transport autokarem lub busem turystycznym wraz z opłatami drogowo-parkingowymi;

 • 9 noclegów (2 w hotelach klasy turystycznej w Niemczech w pokojach 2-osobowe z łazienkami (5 w Anglii i 2 w Szkocji w hotelach **/*** w pokojach 2-osobowe z łazienkami);

 • 9 śniadań i 7 wieczornych obiadów (brak obiadów w Niemczech);

 • przeprawa promowa lub przejazd tunelem Calais-Folkestone-Calais;

 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • Ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi (KL CP -10.000 EUR, KR – 6000 Eur, NWI-7.000 zł, NWS-7.000 zł, bagaż-800 zł) w TU Signal Iduna Polska S.A.;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł;

 • podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt realizacji programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikacją miejską w Londynie oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 150 funtów.

 • .Dopłaty do pokoju 1 os.: 1160 zł;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wg stawki 4,42 % koszów imprezy (162 zł).

Wyjazd organizowany wspólnie z BP Sol-Tours , 31-012 Kraków ul. Św. Marka 11a.